דודי שמש בירושלים

תיקון דודי שמש

החורף שוב הגיע אלינו ותושבי ירושלים שכבר התרגלו לתנאי מזג האוויר הקפוא שוב נאלצים להתמודד עם פגעי הקור ומזג האוויר בחורפים האחרונים אנו בפורטל דוד שמש שמנו לב כי הביקוש מאיזור ירושלים והסביבה (מודיעין,מעלה אדומים ועוד) עולה בצורה חדה מאוד לאחר מס' ימים של טמפרטורות נמוכות מאוד (קרה), דבר ידוע הוא כי טמפרטורה שיורדת מתחת ל 0 מעלות גורמת נזקים לקולטי השמש. בינואר 2016 שוב הורגשה עלייה חדה מאוד (ראו גרף)בכמות החיפושים והכניסות לאתרי דודי שמש מצד תושבי ירושלים והסביבה.

הטיפ של פורטל דוד שמש : השאירו פרטים באתר ומיד בדקו אם יש לכם ביטוח מבנה לדירה – ייתכן מאוד והנזק מכוסה  !

רבים מהלקוחות לא מודעים לכך אך נזקים לדוודים וקולטי שמש בשל פגעי מזג האוויר מכוסים במסגרת פוליסת ביטוח מבנה הדירה

 

כמות כניסות ינואר 2016

 לייעוץ והכוונה מלאו פרטים בטופס שלנו

החומר ממנו עשוי דוד שמש

דוד שמש מורכב ממכל מים שעשוי בדרך כלל מפלדה, ושכבת ציפוי, וביניהם יש שכבת בידוד תרמי שנועדה לשמור על חום המים. לדוד עצמו נוספת מערכת חימום המים. שכבת ציפוי חיצונית טובה היא שכבה שעשויה מאמייל, שנחשב לחומר הטוב ביותר שאפשר למצוא בשוק דודי השמש. הוא אינו צובר חלודה ואף מגן בכך על המכל הפנימי מהצטברות חלודה וחדירת מים מבחוץ. בישראל נהוג גם להשתמש במלט כחומר ציפוי – פוליטון – או שכבת ציפוי של צבע אפוקסי או פנולי. מלט אינו תקני במדינות אחרות בגלל העמידות הנמוכה שלו והפרשת חומרים רעילים למים. שכבת הבידוד הטובה ביותר כיום היא פוליאוריטן. יש גם דודי שמש שעשויים מנירוסטה אולם הם יקרים מאוד.

סוגי דודי שמש

דודי שמש מתחלקים לכמה סוגים ויש להכיר אותם היטב, לפני שבוחרים דוד שמש כדאי לוודא שהוא מתאים לצרכים שלכם. משפחה גדולה זקוקה לדוד גדול יותר ומשפחה קטנה לא צריכה להוציא כסף מיותר על דוד שמש בנפח גדול פשוט כי אין צורך בכך. כמו כן, דודי שמש נבדלים בקטגוריות שלהם לפי חומרים ויצרנים, כשמותג מפורסם הוא יקר יותר. עם זאת, יש לזכור שחומרים איכותיים ויקרים יותר יחסכו לטווח הארוך את הצורך בהחלפת דוד בכל תקופה קצרה, אף אם עלותו גבוהה יותר במעמד הרכישה. בכל מקרה ודאו שהאחריות על המוצר החדש שלכם תהיה שווה או גדולה מ 5   שנים, מוצר עם מספר שנות  אחריות גדול יותר מ  5  ובעל תו תקן נחשב מוצר מבית טוב.

גדלים של דודי שמש

גודל שווה מחיר! משרד התשתיות מציג טבלה המסבירה כיצד לחשב את כמות המים הנחוצים למשפחה. אדם צורך בממוצע 30-35 ליטר מים ביום וכך יש לחשב את גודל הדוד

כשזוגות צעירים ויחידים יכולים בהחלט להסתפק בדוד שנפחו 80 ליטר בלבד. הנפחים הנפוצים ביותר של דודי שמש הם 80, 120 ו-150 ליטר, כשיש כמובן גם נפחים גדולים וקטנים יותר. המחירים שלהם נעים בין 900 ש' לדוד שמש בנפח 80 ליטר, לדוד שמש בנפח 120 ליטר יעלה כ-1000 ש' ודוד שמש בנפח 150 ליטר כ-1,200 ויותר. לכל המחירים האלה יש להוסיף גם מחיר התקנה וקולטי שמש.