הכול על דוד חשמל

תיאור המוצר 

נראה מבחוץ בדיוק כמו דוד שמש, חוץ מקולטי השמש. זהו מיכל מים ענק המגיע במספר גדלים: 30, 60, 80, 120, 150 ו- 200 ליטרים בתוכו מותקן גוף חימום (מאיץ חום) המחמם את המים. דומה מאוד לקומקום חשמלי. תפקידו של גוף החימום לחמם את המים בתוך המכל באמצעות מתג הנמצא בתוך הבית. הדוד מותקן במאונך ומחובר לברזי הבית באמצעות צינורות. לכל דוד חימום יש את הזמן שלו לחימום המים אם כי זמן ממוצע לחימום הוא כחצי שעה. במידה ואצלכם לוקח זמן ממושך יותר כדאי לפנות למתקן דודים על מנת לבדוק האם קיימת תקלה.

איך יודעים מה לבחור ?

לפני שמחליטים על התקנת דוד חשמל,חשוב מאוד לשים לב לכמה פרטים. ההמלצה הראשונה שלנו היא לפנות אך ורק לחברה או ייצרן מוכר ובעל מוניטין בדוק. יש לוודא שלדוד יש תו תקן ישראלי והחברה מספקת מתקינים מורשים המקפידים על כל כללי הבטיחות. המלצה נוספת היא לא מיד לקפוץ על מציאות או מחיר זול ולערוך השוואת מחירים באחד מהאתרים העוסקים בתחום. גם מחיר יקר לא מבטיח איכות, כך שכדאי קודם כל לבדוק את כל ההצעות ולזכור כי זו השקעה לטווח ארוך שאמורה לשרת אותנו שנים רבות. מחיר ממוצע הוא בין 800 ל- 1,800 שקל לא כולל התקנה. ההובלה תעלה כ- 250 שקל וההתקנה עוד כ- 300 שקל בממוצע, זה כמובן משתנה לפי מיקום ההתקנה מבחינה גאוגרפית ודרישות הלקוח.

איך לחמם יותר מים ולשלם פחות ?

למרות שישראל היא מדינה ברוכת שמש כמעט בכל ימות השנה, דוד חשמל הוא עדיין מצרך מבוקש. במיוחד בחורף ובמיוחד במשפחות גדולות. ישנם כאלה המעדיפים להשתמש בחימום מים באמצעות גז בשל זמינות המים החמים המהירה אבל ללא ספק הוא עדיין השולט הבלתי מעורער בשוק. עם זאת, מרבית המשפחות בארץ בוחרות בדוד שמש על מנת לחסוך בחשמל והוא במידת הצורך בלחיצת כפתור אחת יכול להפוך לדוד חשמל. רוצים לדעת איך חוסכים בעלויות ? קבלו את המדריך לשימוש נכון בדוד חשמל  באדיבות חברת החשמל בישראל

טיפים להתקנת נכונה

לאחר הרכישה יש לשים לב לכמה פרטים חשובים. חשוב להקפיד שיותקנו גם ברז ניתוק מים, שסתום ביטחון ורכיב אל חוזר. בלי כל האביזרים הללו קיים סיכון לתקלות בדוד ואפילו לשרפה של הדוד. בנוסף לכך, מומלץ להתקין בדוד טיימר (שעון) על מנת להקציב את משך זמן פעילותו ובכך לחסוך בעלויות החשמל יקר.

 לייעוץ והכוונה מלאו פרטים בטופס שלנו

פרויקט ארצי להחלפת דודי חשמל זוללי אנרגיה בדודי שמש חסכוניים

בשנת 2013 – 2014 ביצע משרד האנרגיה והמים מכרז להחלפת 15000 דודי חשמל בדודי שמש חסכוניים .

במכרז זכו החברות הבאות :  אמקור , אור הטבע, כרומגן ואידיאל כל זאת על מנת לחסוך למדינה ולתושביה בהוצאות בזבוז האנרגיה.

נתונים ניתן לראות בגרף שמקורו באתר http://energy.gov.il/gxmsmnipublications/564894.pdf

 

פרטים נוספים אודות הפרויקט ניתן לקבל באתר משרד האנרגיה

 

פרויקט החלפת דוד שמש

פרויקט החלפת דוד שמש