סקירת סוגי מחמם מים

מחמם מים הנו פתרון המספק מים חמים וזמינים 24/7 תוך חיסכון בהוצאות חשמל , תוסיפו לכך נזקים בשל הצטברות אבנית וצריכה גבוהה ומיותרת של אנרגיה וקיבלתם מוצר איכותי .מיקום המכשיר יכול להתבצע במגוון מקומות בבית וחשוב לציין כי אין הוא בא לבטל את דוד השמש, נהפוך הוא השילוב האידאלי הוא שימוש בדוד שמש בימי הקיץ (רוב השנה) ובעונות החורף לעשות שימוש במתקן חימום המים, מחמם המים מצריך חיבור לתשתית הגז של הבית בין אם חיבור לבלון גז ו לצובר הראשי של הבניין.

נסקור עבורכם מוצרים נבחרים הקיימים כיום בשוק חימום המים

  1. דוד חשמל , דוד שמש , חימום בגז , אטמור , ESB (מחמם מים היברידי) ,
  2. מספר יתרונות לשימוש במוצר
  3. חסכון בהוצאות החשמל (בעיקר למשתמשי דוד חשמל)
  4. שימוש בתשתית גז הקיימת.
  5. שליטה על טמפרטורת המים החמים
  6. זמינות המים החמים (בלחיצת כפתור יש מים חמים )
  7. מניעת הצטברות אבנית על גוף החימום.

מחירי החשמל מאמירים,אנחנו משתדלים לחסוך בהוצאות החשמל הביתיות. אחד המכשירים "זוללי החשמל" הרציניים ביותר הוא דוד החשמל. מדובר גם על מכשיר מאוד לא נוח, המצריך התקנת שעון מיוחד, שאם לא כן אנו עלולים לשכוח להדליק או לכבות אותו בזמן והתוצאה, איך שלא מסתכלים עליה או חשים אותה, היא עגמת נפש גדולה בדמות מים קרים כשרוצים להתקלח או לשטוף כלים, וגם חשבון חשמל מנופח כתוצאה משימוש יתר כשאין בדבר צורך. הפתרון?

דוד שמש המחמם את המים בחיסכון מקסימלי.

דוד שמש הוא אחת ההמצאות המתאימות ביותר לארצנו החמה ומוצפת האור, אולם הדוד הראשון הומצא דווקא על-ידי אדם בשם הוראס דה-ססר שהיה בוטנאי. זה גם לא קרה בארץ אלא בשווייץ, ולא לאחרונה אלא בשנת 1777. אולם כל זאת יש לנו, הישראלים, יד בפיתוח המופלא הזה – ד"ר צבי תבור, שהיה אחד הראשונים לעשות שימוש מושכל באנרגיית השמש (אנרגיה סולארית) בארץ, הוא מי שפיתח את דוד השמש הראשוני לכדי המודל המשמש כיום מאות אלפי בתי אב בארץ, ופועל גם בבתים רבים בעולם. הדוד מורכב משני חלקים עיקריים שהם המיכל של המים וקולטני השמש. המכל והקולטנים מותקנים, לרוב, על גגות שטוחים של בניינים (בגגות רעפים נהוג להתקין את מיכל המים בחלל שמתחת לגג). הקולטנים ממוקמים כשהם פונים דרומה ובשיפוע, כדי שיטיבו לקלוט את אור השמש. לרוב תחזוקת הדוד אינה דורשת התערבות כמעט. מומלץ לעלות לגג פעם או פעמיים במהלך הקיץ כדי לנגב את האבק מן הקולטנים, פעולה שתשפר את עבודתם. אורך חייו הממוצע של דוד השמש הוא בין 5 ל-10 שנים, ואין כל ספק שהוא יחזיר את מחירו בחיסכון בחשמל.

מומלץ לרכוש דוד העשוי מפלדת אל-חלד. בשנים האחרונות צובר דוד שמש העשוי פלדת אל-חלד פופולריות.פלדת אל-חלד מספקת לדודי השמש יתרונות רבים: היא מתאימה יותר לאקלים של ישראל ולעבודה עם מי ים מותפלים, שהשימוש בהם הולך ותופס תאוצה ויגיע בעתיד הקרוב לבתים רבים בישראל.

דוד שמש הוא מכשיר המאפשר ניצול כוח טבעי (חום השמש) כדי לחמם מים לשימוש ביתי. די במעט שמש כדי לספק מים חמים לצרכיה של משפחה שלמה, ולכן דודי השמש משמשים אותנו אפילו בימים חורפיים שאינם מעוננים לכל אורכם. מדובר בחיסכון מהותי בעלויות החשמל, אבל לא רק – שימוש בדודי שמש מסייע מאוד גם לשמירה על איכות הסביבה, כי בזכותו נדרש פחות פחם לתהליך ייצור החשמל ולכן מופחת זיהום האוויר.

בבואנו לשכור או לרכוש דירה, וכמובן שגם במהלך שיפוץ דירתנו הקיימת, חשוב ביותר לדאוג להתקנת דוד שמש או לתיקון דוד השמש הישן. דוד שמש תקין מחמם מים, ויספק לנו מים חמים ונגישים כמעט בכל מצב, ובימים המועטים שהיעדר שמש יניב מים פושרים בלבד, הדלקה מהירה של דוד החשמל תשלים את פעולת דוד השמש לשביעות רצון הכל.

ייתכן ויעניין אותך גם .. 

דודי שמש בתל אביב   דוד שמש מחיר  דוד שמש השוואת מחירים  דודי שמש בראשון לציון  מחירון

כמה עולה דוד שמש התקנת דוד שמש    דוד חשמל

לייעוץ והכוונה מלאו פרטים בטופס שלנו

כתבה בנושא שמצאנו ברשת …  מהפכה – מחמם מים היברדי    

כתבה בנושא שמצאנו ברשת . פלא חום – מחמם המים המיידי לדודי שמש וחשמל.

כתבה בנושא שמצאנו ברשת … אמישרגז מציגה את מחמם המים של החברה בערוץ 2