מערכות סולאריות

מערכות סולאריות

מערכות סולאריות בישראל הפכו בשנים האחרונות למאוד פופולאריות, אם כי במדינת שטופת שמש כמו שלנו היינו מצפים שהנושא יהיה בראש סדר העדיפות הציבורית והממשלתית. אך בינתיים זה לא קורה ולא כולם עדיין הפנימו את היתרונות הפוטנציאל העצום של מערכות סולאריות. למעשה מדובר בחלומם הרטוב והירוק של כל מאמני איכות הסביבה, כל מי שזקוק לחסכון כספי וכל מי שמחפש דרכים בטוחות לעשיית רווחים. אנרגיה סולארית עונה לנו על כל הסעיפים הללו מציעה איכות חיים של ממש. מה? עדיין לא ניצלתם את הגג שלכם לעשיית כסף וחיסכון באנרגיה? כדאי לכם לקרוא את המאמר הזה ולשקול ברצינות את הצעד לרכישת מערכות סולאריות.

מה זה בכלל?

מערכות אנרגיה סולאריות לפחות כאלה הנפוצות כיום כאן בישראל, הן מערכות הפועלות על טכנולוגיית התאים הפוטו וולטאיים. שכבות סיליקון שמעל קולטי השמש (כמו בדודי שמש אך בכמות גדולה יותר) סופגות את אנרגיית השמש ואוספות אותה למצברים ולקבלים במערכת הסולארית. האנרגיה שנאספה יכולה לעבור לשימוש מיידי לצורכי תאורה, חימום, קירור וכו' ויכולה להיות מועברת  לרשות החשמל, כמובן תמורת תשלום שהחברה תשלם לבעל המערכת. כל מה שצריך בשביל זה שטח פתוח נרחב כמו גג או שדה (מינימום 50 מ"ר ובעל חשיפה מרבית לשמש ומינימום חשיפה לאבק) וכמה קולטים המיועדים לייצור ביתי או תעשייתי של האנרגיה.

מערכות סולאריות ביתיות

מערכות סולאריות ביתיות הנפוצות כיום בישראל הן בעלות יכולת לייצור של כ- 5 KW של חשמל לאורך כ- 25 שנה. מחירי מערכות אלה נעים סביב 40,000 שקל כאשר מערכות עם יכולת ייצור של 50-100 KW עולות היום כ- 150,000 שקל. כמעט בכל בנק ניתן למצוא מסלולי הלוואה נוחים לרוכשי מערכות סולאריות המגיעות עד ל- 80% מימון. לכן, אין ספק שכל אחד יכול להרשות לעצמו מערכת מעין זו. והנה הדוגמה, אם תרכשו מערכת בת 12 KW שתוצב על גג 100 על 130 מ"ר בעלות של 130,000 שקל תזכו להכנסה שנתית של 24,888 שקל.

יצרניות מובילות

למרות שתחום מערכות סולאריות בישראל עדיין נמצא בחיתוליו, השוק המקומי די מלא היום בחברות המציעות שלל פתרונות סולאריים מתקדמים. בין החברות המובילות אפשר למצוא סול-לוג'ק, טיב סולאר, סולריס סינרג'י, גרינטופס, עוזקום, סאן סיטי, סולאר פאוור, סאן אלקטרה ועוד עשרות רבות אחרות. כל אחת מציעה מוצרים שונים וגם מסלולי רכישה ושימוש שונים, בהתאם לתקציב, מטרה ואילוצים טכניים.

ייתכן ויעניין אותך גם …

מחירי דודי שמש וקולטים  קולטים סולאריים  קולטים לדוד שמש  מחירי קולטי שמש