סוגי דודי שמש

דודי שמש – הסבר קצר

כשמדברים על דודי שמש למעשה מתכוונים למערכת מתוחכמת הכוללת בתוכה מיכל מים ענק, קולט שמש ומערכת חשמל. בעזרת כל אלה המים הקרים הנמצאים במיכל הופכים למים חמים הזורמים אל הברזים בביתנו. דודי שמש סטנדרטיים מגיעים בגדלים שונים: 30, 60, 80, 120 ו- 150 ליטרים כאשר מחיריהם משתנים מייצרן לייצרן שכן כוללים גם התקנה מקצועית. הדוד הקטן ביותר יעלה כ- 900 שקל כולל מע"מ ואילו הגדול ביותר כ-1,100 שקל. בחירת הנפח תלויה בעיקר במספר הנפשות המשתמשות במים בבית. החישוב נעשה על בסיס נוסחה פשוטה: אדם ממוצע צורך ביום כ- 35 ליטרים של מים חמים.

דודי שמש – סוגים

דודי שמש נחלקים לכמה סוגים עיקריים. הסוג הראשון הוא דוד שמש בעל מערכת פתוחה המיועד לאזורים בהם אין חשש לקפיאה ואיכות המים היא טובה, זאת אומרת עם מעט אבנית. הסוג השני הוא דוד המתאים לאזורים בהם המים המגיעים הם עם רמת אבנית גבוהה. סוג זה הוא בעל מערכת סגורה בה המים החמים מהקולט עוברים דרך מחליף החום בתוך הדוד ומוסרים את החום דרך דופן הצינור למי הצריכה האגורים בדוד. הסוג השלישי הוא דוד שמש בעל מערכת צללית נמוכה כאשר חלקו התחתון של הדוד נמוך מהחלק העליון של הקולט, מה שתורם רבות למראה האסטטי של הדוד.

למה צריך את זה 

דודי שמש הם מוצר חיוני במיוחד בתקופה בה מחירי החשמל מזנקים. הם מאפשרים לנו לחסוך בחשמל וליהנות ממים חמים בבית בכל ימות השנה. אפילו בחורף, כפי שנראה מהסטטיסטיקה המטרולוגית מכל שנות ההיסטוריה של ישראל, במרבית הימים יש לנו שמש בשפע וחבל לא לנצל אותה כראוי. אך גם כשאין שמש חזקה, דודי שמש מאפשרים להשתמש בחשמל רגיל ולמעשה להפוך לדודי חשמל לכל דבר, הכל בלחיצת כפתור אחת פשוטה. מה שחשוב שנרכוש את הדוד שלנו מחברה אמינה שתציע לנו שירות מקצועי ברמה הגבוהה ביותר. מצד אחד, כדי לא להפוך את אפיק החיסכון לאפיק הוצאות מיותרות ומצד שני כדי לקבל מוצר איכותי.

דודי שמש – יצרנים

כיום בשוק דודי השמש בישראל ישנן חברות ויצרניות רבות. נכון לשנת 2011 חברת כרומגן ואמקור היו החברות המובילות. אחריהן היו חברות נימרוד, טל סחר ועוד שורה ארוכה של יצרניות: אמישראגז סולארי, אידיאל דודי שמש, זהר, אור הטבע, חום הנגב, קרני הטבע ועוד. מה שחשוב שתדעו כי המחירים משתנים מחברה לחברה כאשר החברות המובילות והיוקרתיות מוכרות דודי שמש במחירים הגבוהים בכ- 70% מהמחירים הסטנדרטים.