קולטים סולאריים

קולטים סולאריים

הם המרכיב המרכזי במערכות סולאריות פוטו-וולטאיות לייצור אנרגיה מהשמש. אנו מכירים אותם בעיקר מדודי שמש, שבארצנו החמה בה במהלך השנה ישנם לפחות 200 ימים שטופי שמש, מאוד נפוצים. אומנם היום, עם המודעות הגוברת לאיכות הסביבה ולחסכון במשאבי הטבע היקרים והאוזלים מיום ליום, קולטים מוכרים גם מתשדירי פרסומות וממאמרים רבים המתפרסים ברשת. רבים מהיזמים הגדולים ואפילו אנשים בודדים שיש ברשותם פיסת גג פנויה או פיסת שדה לא בשימוש, רוכשים לעצמם מערכת שמש סולארית ונהנים מרווח של עד 50 אלף שקל בשנה על ייצור חשמל ירוק. מערכת סולארית ביתית ממוצעת עולה כ- 40 אלף שקל והבנקים מעניקים היום מסלולי הלוואה נוחים במימון של עד 80% לרוכשי מערכות אלה.

מה זה בכלל?

קולטים סולאריים, הנקראים בשפה המקצועית גם פאנלים סולאריים, אלה הן לוחות שחורים שבשנים האחרונות צצים כמו פטריות אחרי הגשם על יותר ויותר גגות בישראל, מהדרום עד הצפון. ומדובר על גגות של אנשים פרטיים, מבני תעשייה וארגונים מוסדיים. הם המרכיב עיקרי במערכות סולאריות הפועלות על תאים פוטו-וולטאיים לייצור אנרגיה מהשמש. מערכות אלה הפכו היום לנגישות לכל ארגון ולכל אזרח המעוניין לייצר באופן עצמאי חשמל לצורכי שימוש אישי או לצורכי מכירה לחברת החשמל או גופים אחרים.חברת בניה קלה מבינה את החשיבות של שמירת איכות הסביבה ומנסה לשלב במבניה כמה שיותר שימוש טבעי של מצרכי הטבע כמו אנרגיה סולארית, מיעוט בפסולת ועוד

 איך זה עובד?

קולטים סולאריים בשונה מקולט שמש רגיל יכולים להיות בגדלים שונים ומיועדים ליצור אנרגיה בהיקפים שונים מ- 5 KW עד 100 KW. כל קולט סולארי מכיל בתוכו מספר תאים סולאריים קטנים המחוברים יחד וגם מחוברים לצינורות המתרגמות את קרני השמש לחשמל. התאים מצופים בסיליקון (שהוא בפני עצמו חומר מהטבע) המשמש למוליך למחצה ומשחק תפקיד משמעותי ביצור החשמל מהשמש. כל תא מפיק כמות אנרגיה קטנה ולכן קיים צורך בהתקנת מספר תאים יחד.

כל הסוגים

בישראל חברות רבות המייצרות ומשווקות קולטים סולאריים כחלק ממערכות סולאריות לייצור חשמל. בין החברות תמצאו: סול-לוג'ק, סולריס סינרג'י, טיב סולאר, עוזקום, גרינטופס, סאן סיטי, מיי אנרג'י, אמישראגז סולארי, טופ סולאר וכו'. כל החברות הללו מציעות לצרכן סוגים רבים של קולטים סולאריים. הסוגים העיקריים הם: פאנלים מסיליקון חד גבישי (מונו קריסטליין הנחשבים להכי וותיקים ופשוטים), פאנלים מסיליקון רב גבישי (פולי קריסטליין ומולטי קריסטליין שגם הם פאנלים פשוטים וזולים), פאנלים בשיטת Thin Film (שכבות דקות במיוחד מהדור החדש), פאנלים גמישים עם סיליקון אמורפי ועוד.

 לייעוץ והכוונה מלאו פרטים בטופס שלנו

 

ייתכן ויעניין אותך גם …

מחירי דודי שמש וקולטים   מערכות סולאריות   קולטים לדוד שמש      מחירי קולטי שמש