תיקון דוד שמש

הגעתם לפורטל www.dudshemesh.com בפורטל ניתן לבצע השוואת מחירים וקבלת הצעות מחיר אודות קניית דוד שמש, לבדוק מה גודל הדוד הרלוונטי עבורכם, האם ההצעה כוללת החלפה ופינוי של הדוד ישן ,התקנה ותיקון דודי שמש ועוד .

ברוב הבתים בישראל יש דוד שמש. מדובר במוצר חובה לתחזוקת הבית. אך גם כשרוכשים דוד שמש מחברה אמינה ובעלת מוניטין, שמציעה מוצר באיכות גבוהה ומספקת אחריות ושירות מצוין, עדיין מדובר במוצר שיש לו בלאי עם השנים. רוב הדודים מחזיקים 10-15 שנה אך יש לתחזקם במשך תקופה זו, מדי פעם להחליף חלקים ולבצע תיקונים. למוצר איכותי יהיה בלאי סביר וגם אותו ניתן לצמצם אם תשכילו לבצע תחזוקה שוטפת.

תקלות נפוצות ותיקונן   (עודף אבנית )

האויב הגדול ביותר של הדוד הוא אבנית, וזו נמצאת באופן טבעי במי הברז. ניתן לדמות את האוגר (מיכל הדוד) לקומקום חשמלי. לאחר תקופה של חימום מים יש לנקות את הקומקום מאבנית, אחרת גם במים יהיו בטעם רע, חימום המים ייהפך איטי ויפגע גם בגוף החימום. גם מאיץ חום, למרות שיש לו יתרון בכך שהוא מחמם את המים מהר יותר, גורם ליותר אבנית. כך שאם בימי החורף אתם צורכים הרבה שעות דוד, כמות האבנית תעלה.

קמת תחזוקה מונעת 

איך מתקנים? מומלץ אחת לשנה לעלות לדוד ולהסיר מפנים הדוד את האבנית. במידה ויש תקלה בגוף החימום בשנה הראשונה לאחריות, תהיו זכאים לתיקון מהיצרן ללא עלות. לאחר כשנה, תצטרכו לשלם. העלות נעה בין 200-350 ש"ח, ויש שיגבו מכם יותר על דודים באיכות גבוהה. במקרים אחרים תצטרכו להחליף גם את הפלאנג' – התושבת שעליה יושבים גוף החימום והטרמוסטט, לכן מומלץ לבצע תחזוקה מונעת לשמור על גוף החימום נקי. תוכלו לעשות זאת בעצמכם או להזמין טכנאי מוסמך לתיקון דוד שמש שיבצע ניקוי. ניתן להפחית את כמות האבנית ע"י התקנת מסנן והתקנת טיימר שימנע מהדוד לדלוק שעות.

איתור נזילות

איתור נזילות קטנות ואיטומן בזמן ימנע הרחבתן לנזילות גדולות יותר שיגרמו לנזק רב לחלקי הדוד. נזילה בצידי הדוד ניתן לתקן, נזילה במרכז הדוד תביא לריקון של הדוד, לשריפה של החלקים הפנימיים, ובסופו של דבר להחלפה של הפלאנג'. בהרבה דודים חדשים הפלאנג' הטרמוסטט וגוף החימום הולכים יחד כיחידה אחת, כך שמדובר בהוצאה גדולה מאד.  נזילה יכולה להיווצר גם מצינור הקולט ולא רק בדוד. איך מתקנים? טכנאי מוסמך לתיקון דוד שמש יאתר האם הנזילה מהצנרת בקולט או מגוף האוגר, ומה מידת חומרתה.

לכלוך בקולטים

הקולטים מקבלים את החום מאנרגיית השמש ומעבירים אותם לאוגר. אם הקולטים מלוכלכים, שטח הפנים לקליטת החום קטן וכתוצאה מכך החימום אינו מקסימלי. איך מתקנים? שטיפת קולטים –  הקולטים יושבים על הגג וחשופים לשינויי מזג אויר, רוח, אבק, חול, עלים וכד'. מומלץ לעלות לגג מדי פעם לנקותם, הדבר יגבר את נצילות האנרגיה. חשובה גם לפתוח את הפקקים בקולטים ולשטוף גם את הצנרת.