10 כללי זהב לבחירת טכנאי דוד שמש

10 כללי זהב לבחירת טכנאי דוד שמש

בחירת טכנאי דוד שמש אינה עניין של מה בכך. חשוב מאד לבחור טכנאי מוסמך ובעל ניסיון מעשי רב בהתקנה/ החלפת ותיקון דודי שמש. התקנה מרושלת יכולה לגרום לנזקים לתשתית המים, ליצור חלודה, אי יציבות של  הדוד שתגרום לו לזוז ממקומו ועוד לא מעט נזקים. ישנן מספר דרכים לבחור טכנאי. הנה 10 כללי הזהב למקרה שתרכשו דוד חדש או תזדקקו לתיקון:

  1. הכלל הראשון, לפני שתפנו לטכנאים ותשוו מחירים, הוא עשיית שיעורי בית. קריאה קלה באינטרנט תספק לכם הרבה מאד מידע על סוגי הדוד, הנפחים, מחירים, עלויות תיקונים ואביזרים. טכנאי ידע לזהות בנקל אם למי שעומד מולו בצידו השני של הקו יש מעט מושג או שאינו מבין דבר. ככל שתדעו יותר תוכלו לבצע השוואה טובה יותר. כנ"ל למקרה שבו הדוד אינו מחמם ודורש תיקון.
  2. אם אתם רוכשים, בדקו איזה דוד מציע לכם הטכנאי. לפני שמדברים על מותג הדוד, טכנאי דוד שמש מקצועי ישאל אתכם לגבי הצרכים שלכם, לכמה נפשות צריך הדוד להספיק, היכן בכוונתכם למקם אותו, האם מדובר בגג בנין או התקנת דוד שמש על גג רעפים, ושאלות בסיסיות אחרות. לאחר ברור הצרכים, שאלו אותו על איזה דוד הוא ממליץ ומאילו סיבות. יש טכנאים שהאינטרס שלהם להמליץ על דוד מסוים לא בהכרח בשל טיבו. היו ערים לכך. החברות המומלצות הן כרומגן, אור הטבע, אמישרגז, נמרוד, אמקור. לא בהכרח בסדר זה.
  3. רכשו רק אצל טכנאי דודים שהוא משווק מורשה של החברה ובקשו המלצה של לקוח על סוג הדוד שמש שהוא מתקין לכם.
  4. רכשו דוד רק מטכנאי שמספק דודים וקולטנים עם תו תקן של מכון התקנים. דוד בתו תקן של 579 וקולטים בתקן ISO9001.
  5. אם יש לכם תקלה בדוד, יתכן שיש בעיה של נזילה, אבנית, שחיקה של גוף החימום או פלאנג' שהלך. טכנאי מוסמך יזהה בקלות את התקלה. אם הדוד מקצר, הוא יבדוק את המערכת החשמלית. בכל מקרה רצוי לתת לטכנאי כמה שיותר מידע בטלפון ולנסות לברר עלויות בתיאור הבעיה מולו. שתדעו למה להתכונן.
  6. בטרם תזמינו טכנאי בדקו האם יש לכם אחריות בתוקף. חבל לשלם על שירות באחריות. האחריות המקיפה היא על רוב חלקי הדוד, אם כי על גוף החימום לרוב יש אחריות לשנה בלבד.
  7. הדרך הטובה ביותר לבדוק טכנאי היא לקבל המלצה ממכרים. אם אין לכם כאלה, תוכלו לבדוק באינטרנט. באתר מדרג למשל, יכולים הלקוחות לתת חוות דעת על כל בעל מקצוע באתר. כמו כן, שירות הלקוחות של האתר פונה טלפונית לכל לקוח על מנת לאמת את המשוב שנתן. המשובים הללו מדרגים את בעלי המקצוע לפי ציונים, מה שמחייב אותם להיות אמינים ומקצועיים. יש לשים לב, לא בכל אתר המשובים מאומתים כמו באתר מדרג.
  8. יש לבדוק היטב מה המחיר שנמסר בטלפון כולל. הוא צריך לכלול, הובלה, התקנה, צנרת ואביזרים בסיסיים, וכמובן סילוק הדוד הישן. יש לבדוק שהמחיר לכלול מע"מ.
  9. כשמגיע טכנאי דוד שמש, יש לעלות עמו לגג. אם מצבכם הגופני אינו מאפשר זאת, בקשו משכן או מישהו קרוב שיעשה זאת עבורכם. טכנאי מקצועי יסביר לכם בדיוק מה מקור התקלה שבגינה יש לתקן/להחליף את הדוד.

שימו לב – החלפה של חלק אחד לא תמיד תפתור את הבעיה משום שהדוד עובד כמכלול.  כך למשל, החלפת גוף חימום בלי ניקוי האבנית לא תשפר את עבודת הדוד. לכן חשוב שהטכנאי ישעה עבודה מקצועית ושלמה.

  1. הכלל הכי חשוב הוא להתייעץ עם יותר מטכנאי אחד בטלפון. תמיד מומלץ לדבר עם יותר מטכנאי אחד. התרשמו מהשירות, מטון הדיבור מהמקצועיות וכמובן השוו מחירים.